מפתח המקורת לספרות חז"ל

מפתח המקורות לספרות חז''ל


http://lieberman-index.org

מפתח המקורות לספרות חז''ל מספק הפניות ביבליוגראפיות לדיונים בספרות חז''ל ונושאים קרובים, מתוך כ 1200 חיבורים. חיבורים אלה כוללים מחקר תלמודי מודרני ונושאים קשורים, הפניות למקבילות בספרות התלמודית-מדרשית עצמה ולפרשנות התלמוד בימי הביניים. הביבליוגראפיה משתרעת על פני דיסיפלינות שונות, הכוללות היסטוריה של העת העתיקה, נשים בתלמוד, היחס בין ספרות קומראן לספרות התלמוד, הברית החדשה וחקר הנצרות הקדומה ועוד. המפתח כולל גם את הקלאסיקות של מחקר התלמוד כ'מבוא לנוסח המשנה' של רי''ן אפשטיין, וכ'תוספתא כפשוטה' של רבי שאול ליברמן.

המפתח מספק רשימה של הפניות למקורות הספציפים בספרות חז''ל (במשנה על פע פרק ומשנה, תוספתא על פי פרק והלכה, בבלי דף ועמוד, ובירושלמי על פי פרק/הלכה/דף/עמוד).

כל רשומה מספקת מיקום מדוייק בחיבור (מס' עמוד והערת שולים) ומידע ביבליאוגרפי על החיבור כולל קישור לעמוד הספר בספריה הלאומית וקישור ישיר לגרסא מקוונת של החיבור אונליין. המפתח מתעדכן באופן קבוע במחקרים חדשים ומאפשר למחברים להוסיף קטעי מפתח לספרות התלמוד מתוך יצירותיהם. פונקציה זו תאפשר לחיבורים חדשים להיות זמינים באופן קבוע, לתועלת המחקר התלמודי כולו. כל ספר שבו מפתח לספרות התלמוד עתיד להיות זמין ללא קושי למנויי המפתח.

למידע נוסף ולהרשמה ב:

lieberman.index@gmail.com.

עלות המנוי למפתח הינה לפי גודל המוסד